Разложите на множители:

a) 64p^2-q^2

b) 1-81b^2

v) 16c^2d^2-9

g) 25g^4-169t^6

d) 121 (a+3) ^2

+3
Ответы (1)
  1. 4 сентября, 08:13
    0
    A) 64p^2-q^2 = (8p-q) (8p+q)

    b) 1-81b^2 = (1-9b) (1+9b)

    v) 16c^2d^2-9 = (4cd-3) ^2

    g) 25g^4-169t^6 = (5g^2-13t^3) (5g^2+13t^3)

    121 (a+3) ^2 = (11 (a+3)) ^2