Разложите на множители: 2 (x+y) (x-y) - (x+y в квадрате)

+5
Ответы (1)
  1. 13 июня, 13:37
    0
    2 (x+y) (x-y) - (x+y) ² = (x+y) (2x-2y-x-y) = (x+y) (x-3y)