1/x (в квадрате) + 3/x - 10/1=0

решите уравнение.

+2
Ответы (1)
  1. 10 октября, 05:38
    0
    (1 + 3x) / x² = 10

    10x² = 1 + 3x

    10x² - 3x - 1 = 0

    D = b² - 4ac = 9 - 4 * 10 * (-1) = 9 + 40 = 49 = 7²

    x1 = (3 + 7) / 20 = 0,5

    x2 = (3 - 7) / 20 = - 4/20 = - 0,2