Разложить на множители: 1) с^2-9 2) ; 25-n^2; 3) 49m^-n^2; 4) d^2-16; 5) 4c^-9; 6) 25n^2-m^2; 7) 49-m^2; 8) 9d^2-16

+5
Ответы (2)
  1. 15 мая, 12:34
    0
    C^2-9 = (c-3) (c+3)

    25-n^2 = (5-n) (5+n)

    49m^2-n^2 = (7m-n) (7m+n)

    d^2-16 = (d-4) (d+4)

    4c^2-9 = (2c-3) (2c+3)

    25n^2-m^2 = (5n-m) (5n+m)

    49-m^2 = (7-m) (7+m)

    9d^2-16 = (3d-4) (3d+4)
  2. 15 мая, 15:20
    0
    1) = (с+3) (с-3)

    2) = (5-n) (5+n)

    3) = (7m-n) (7m+n)

    4) = (d-4) (d+4)

    5) = (2c+3) (2c-3)

    6) = (5n-m) (5n+m)

    7) = (7+m) (7-m)

    8) = (3d-4) (3d+4)