2 в степени х квадрате-1=2 в степени х-1

+4
Ответы (1)
  1. 11 августа, 10:49
    0
    2^ (x^2 - 1) = 2^ (x - 1)

    x^2 - 1 = x - 1

    x^2 - x = 0

    x (x - 1) = 0

    1) x = 0;

    2) x = 1