Система уравнений

{х+у=6

{х (в квадрате) - у = 14

+3
Ответы (1)
  1. 8 мая, 04:13
    0
    {х+у=6

    {х^2-у=14

    =

    {х=6-у

    { (6-у) ^2-у = 14

    =

    36-12 у+у^2-у=14

    36-12 у+у^2-у-14=0

    у^2-13 у+22=0

    D=169-4*22=81

    D=9

    у1=13+9:2=11

    у2=13-9:2=2

    х1=6-9=-3

    х2=6+9=15