Разложить на множители:

А) 2 а - ас-2 с+с (в квадрате)

Б) ав-ас-вх+сх+с-в

+4
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 20:22
    0
    (2 а-2 с) + (с²-ас) = 2· (а-с) - с· (а-с) = (2+с) · (а-с)

    (ав-в) + (сх-вх) + (с-ас) = в· (а-1) + х· (с-в) - с· (а-1) = (в+х-с) · (а-1)