Решите уравнение

(x-2) в квадрате умножить на (x-3) = 12 (x-2)

+4
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 05:19
    0
    (x-2) ^2 * (x-3) = 12 (x-2)

    Разделим обе части уравнения на (х-2)

    (х-2) * (х-3) = 12

    х ^2-3 х-2 х+6=12

    х^2-5 х+6-12=0

    х^2-5 х-6=0

    Д=25-4 * (-6) = 25+24=49

    х1 = (5+7) / 2=12/6=2

    х2 = (5-7) / 2=-2/2=-1

    Ответ 2 и - 1