Докажите Тождество!

(6x^3-1) ^2 - (4x^3-1) * (9x^3+5) + 23x^3=6

+2
Ответы (1)
  1. 7 июля, 16:46
    0
    (6 х³ - 1) ² - (4 х³ - 1) (9 х³ + 5) + 23 х³ = 36 х^6 - 12x³ + 1 - (36x^6 - 9x³ + 20x³ - 5) + 23x³ = 36x^6 - 12x³ + 1 - 36x^6 + 9x³ - 20x³ + 5 + 23x³ = 1 + 5 = 6