Упростите выражения

(5a-2b) - (4b+3b) + 2a

3x (x-3) - 5x (x+3)

(x-6) (x в квадрате - 1)

+4
Ответы (1)
  1. 2 октября, 22:38
    0
    1) 5a-2b-4b-3b+2a=7a-9b

    2) 3x²-9x-5x²-15x=-2x²-24x=-x (2x+24)

    3) x³-x-6x²+6=x³-6x²-x+6