9 1/2 : 14 1/4 = x : 0,75

+3
Ответы (1)
  1. 20 ноября, 12:06
    0
    19/2 : 4/57 = x:0,75

    2/3=x:0,75

    x=2/3*0,75

    x=1/2=0,5