Упростите 3 * (2x+y) - 4 * (2y-x) при x=0.2 y=-2/5

+4
Ответы (1)
  1. 7 ноября, 04:28
    0
    Раскроем скобки

    6 х+3 у-8 у+4 х=10 х-5 у

    подставим значения

    10*0,2-5 * (-2/5) = 2 - (- (5*2) / 5) = 2+2=4