Разложите на множители:

2 х2 (в квадрате) - 20 х + 50

+1
Ответы (1)
  1. 23 сентября, 04:29
    0
    Поделим на 2:

    2 х²-10 х+25=0

    Дискриминант = 0

    х = 20/2=10