Разложите на множители многочлен:

а) 6ab-3b в квадрате

б) ac+bc-3a-3b

+4
Ответы (2)
  1. 25 декабря, 05:31
    0
    A) 3b (2a-b) б) (ac+bc) + (-3a-3b) = c (a+b) - 3 (a+b) = (c-3) * (a+b)
  2. 25 декабря, 07:11
    +2
    А) 6ab-3b^2=3b (2a-b)

    б) ac+bc-3a-3b=c (a+b) - 3 (a+b) = (c-3) (a+b)