Сравнение: 1) (0,3) ^-3 и (0,3) ^-4 2) 6^-2 и (-6) ^-2

+1
Ответы (1)
  1. 18 февраля, 06:10
    0
    1) (0,3) ^-3=1 / (0.3^3) = 1 / ((3/10) ^3) = 1 / (27/1000) = 1000/27

    (0.3) ^-4=1 / (0.3^4) = 1 / ((3/10) ^4) = 1 / (81/10000) = 10000/81

    второе больше