Вычислите ((95 7/30 - 93 5/18) * 2 1/4 + 0,373) / 0,2

+4
Ответы (1)
  1. 29 июля, 10:07
    0
    95 7/30-93 5/18=95 21/90-93 25/90=94 111/90-93 25/90=1 86/90=1 43/45

    1 43/45*2 1/4=88/45*9/4=22/5=4,4

    4,4+0,373=4,773

    4,773:0,2=23,865