Разложите на множители:

1) x^2+4xy+4y^2-4z^2+4zt-t^2

2) 1-b^2+2bc-c^2-2k+k^2

3) x^5-x^4-2x^3+2x^2+x-1

+3
Ответы (1)
  1. 16 августа, 06:59
    0
    1) (x+2y) ^2 - (t-2z) ^2 = (x+2-t+2z) (x+2+t-2z)

    2) - (b-c) ^2 + (k-1) ^2 = (k-1-b+c) (k-1+b-c)