Выполните действия.

(12-у/6 у-36) - (6/у^2-6 у)

+2
Ответы (1)
  1. 25 августа, 20:00
    0
    (12 - у) / (6 (у - 6) - 6/у (у - 6) = (у (12 - у) - 6·6) / 6 у (у - 6) = (12 у - у² - 36) / 6 у (у - 6) =

    = - (у² - 12 у + 36) / 6 у (у - 6) = - (у - 6) ²/6 у (у - 6) = - (у - 6) / 6 у