Решите уравнение

(6 х-5) в квадрате + (3 х-2) (3 х+2) = 36.

+4
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 08:50
    0
    36x²-60x+25+9x²-4=36

    45x²-60x+21-36=0

    45x²-60x-15=0

    3x²-4x-1=0

    D=16+12=28; √D = √ (4*7) = 2√7

    x1 = (4+2√7) / 6 = (2 + √7) / 3

    x2 = (4-2√7) / 6 = (2 - √7) / 3