Решите! (4+а) в квадрате, (2x-1) в квадрате, (2 а+3b) в квадрате,

+5
Ответы (2)
  1. 12 марта, 06:40
    0
    1) = 16+8 а+а²

    2) = 4 х²-4 х+1

    3) = 4 а²+12 ав+9 в²
  2. 12 марта, 07:14
    0
    (4 + а) ^2 = 16 + 8 а + а^2

    (2 х-1) ^2 = 4 х^2 - 4 х + 1

    (2 а + 3 в) ^2 = 4 а^2 + 24 ав + 9 в^2