Разложите на множетели

1) 3 а-ав+3 с-св

2) 4 х в квадрате - 20 х+25

+3
Ответы (1)
  1. 19 августа, 00:36
    0
    3 а-ав+3 с-св=3 * (а+с) - в * (а+с) = (а+с) * (3-в).

    4x^2-20 х+25 = (2 х-5) ^2.