Разложить на множители:

(y-4) (y+2) - (y-2) в квадрате

+4
Ответы (1)
  1. 8 ноября, 09:06
    0
    (у-4) (у+2) - (у-2) ²=

    =у²-4 у+2 у-8-у²+4 у-4=

    =2 у-12=

    =2 (у-6)