Упростите выражение (a-2) в квадрате - (а+5) в квадрате

+4
Ответы (2)
  1. 13 августа, 15:49
    0
    А (в квадрете) - 4 а+4-а (в квадрате) - 10 а-25=-14 а-21
  2. 13 августа, 16:10
    0
    (а-2) ^2 - (а+5) ^2=а^2+4-4 а - (а^2+25+10 а) = а^2+4-4 а-а^2-25-10 а=-14 а-21