49 во второй степени умножить на 7 в 4 степени делим на 343 во 2 степени

+3
Ответы (1)
  1. 24 октября, 12:31
    0
    49^2=7^4

    7^4*7^4=7^8

    7^8/343^2=7^8/7^6=7^2=49