Вычислите: (6 1/2-8 3/4) : 1/8+11 3/7.

+5
Ответы (1)
  1. 22 мая, 10:19
    +11
    (6 1/2-8 3/4) : 1/8+11 3/7=

    1. 6 1/2-8 3/4=13/2-35/4=26/4-35/4=-9/4

    2. - 9/4:1/8=-9/4*8/1=-18

    3. - 18+11 3/7=-7 3/7=-52/7