3.5 х-5 у-1=0, если у=0.5

+5
Ответы (2)
  1. 4 февраля, 02:43
    0
    3,5 х-5 у=1

    у=0,5

    3,5 х-5*0,5=1

    3,5 х=3,5

    х=1
  2. 4 февраля, 02:56
    0
    3,5*х-5*0,5-1=0

    3,5 х=1+2,5

    3,5 х=3,5

    х=1