3 х 2 степени-18 х + (6-х) = 0

+4
Ответы (1)
  1. 1 июля, 17:47
    0
    3x (x-6) - 1 (x-6) = 0

    (x-6) (3x-1) = 0

    x-6=0 или 3x-1=0

    x=6 или 3x=1

    x=1/3

    Ответ: 1/3, 6