Х в квадрате-2 х-15=0

+2
Ответы (2)
  1. 7 декабря, 21:05
    0
    D=b^2-4ac = (-2) ^2-4*1 * (-15) = 4+60=64

    x1=2+8/2=5

    x2=2-8/2=-3
  2. 7 декабря, 21:48
    0
    Х (х-2) - 15=0; х-15=0; х=15; х-2=0; х=2