3 7/30 - 1 5/12 : 18 1/16

?

+2
Ответы (1)
  1. 29 июня, 20:08
    0
    3 7/30 - 1 5/12 : 18 1/16=3 7/30 - 17/12 : 289/16 = 3 7/30 - 17/12 * 16/289=

    =3 7/30 - 1/12 * 16/17=3 7/30 - 1/3 * 4/17 = 3 7/30 - 4/51=3 119/510 - 40/510=

    3 79/510