1 1/22*3 2/3 - (2 5/6+3 5/6*7/23) * 3/5

+5
Ответы (1)
  1. 4 июля, 07:37
    0
    1 1/22*3 2/3 - (2 5/6+3 5/6*7/23) * 3/5=

    =23/22*11/3 - (2 5/6 + 23/6*7/23) * 3/5 = 23/2*1/3 - (2 5/6 + 1/6*7/1) * 3/5=

    =23/6 - (2 5/6 + 7/6) * 3/5=23/6 - (2 12/6) * 3/5 = 23/6 - 4*3/5=23/6-12/5=

    115/30-72/30=43/30=1 13/30