1:1*2+1:2*3 + ... + 1:19*20

+3
Ответы (1)
  1. 21 ноября, 03:57
    0
    1/1*2 + 1/2*3 + ... + 1/19*20=1-1/1*2+1/1*2-1/2*3 + ... + 1/18*19-1/19*20=

    =1-1/19*20=379/380

    1/1*2=1 - 1/1*2

    1/2*3=1/1*2-1/2*3

    ...

    1/19*20=1/18*19 - 1/19*20