Х в квадрате-3 х-40=0

+1
Ответы (1)
  1. 27 августа, 13:25
    +1
    Х²-3 х-40=0

    Д=9-4*1 * (-40) = 9+160=169=13²

    х1=3-13/2=-10/2=-5

    х2=3+13/2=16/2=8