Помогите решить:

1) (z-1) · (z+4)

2) (b+4) · (c+5)

+2
Ответы (1)
  1. 21 августа, 04:58
    0
    1. z^2+4z-z-4=z^2+3z-4

    По теореме Виета:

    z1+z2=-3 z1=1

    z1*z2=-4 z2=-4

    2. bc+5b+4c+20