Х+1,75=3 2/3 - 1 1/2 7,6:х=2 1/9: 2 4/9

+2
Ответы (1)
  1. 4 марта, 20:06
    0
    Х+1,75=3 4/6-1 3/6=2 1/6

    х=2 1/6-1 3/4=2 2/12-1 9/12=1 14/12-1 9/12=5/12

    х=7,6*2 4/9 : 2 1/9=38/5*22/9*9/19=44/5=8,8