2+3 (х-3) = 2 х-6 помогте

+1
Ответы (2)
  1. 15 февраля, 05:12
    0
    2+3x-9=2x-6

    3x-2x=9-2-6

    x=1
  2. 15 февраля, 08:20
    0
    2+3 (х-3) = 2 х-6

    2+3 х-9=2 х-6

    3 х-2 х=-6+9-2

    х=1