А) х + (х-3) = 33 б) х + (х+3) + (х+6) = 30 в) х+3 х=160 г) х+2 х+3 х=60

+3
Ответы (1)
  1. 18 ноября, 10:39
    0
    А) х+х-3=33

    2 х=33+3

    2 х=66

    х=33,

    б) х+х+3+х+6=60

    3 х=60-3-6

    х=51/3=17,

    в) х+3 х=160

    4 х=160

    х=40,

    г) х+2 х+3 х=60

    6 х=60

    х=10