Вычислите √256 (дробь) 100 + √81 (дробь) 100=? √9 (дробь) 144 - √1 (дробь) 16=?

+2
Ответы (1)
  1. 6 июля, 00:44
    0
    1) 16/10 + 9/10 = 25/10 = 2,5

    2) 3/12 + 1/4 = 1/4+1/4=2/4=1/2=0,5