Уравнения:

x (в квадрате) - 4x-5=0

+3
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 14:27
    0
    Д = (-4 (в квадрате)) - 4 * (-5) = 16+20=36

    x1 = 4+6:2=5

    х2=4-6:2=-1