5n в квадрате-1 = (n-1) (n+1)

+5
Ответы (1)
  1. 24 мая, 15:07
    0
    5n2 - 1 = n2+n-n+n

    5n2-n2=1

    4n2=1

    n=1/4

    n=0,25