А) 15 х^2+16 х-15=0

Б) 3 х^2=5,7 х

+3
Ответы (1)
  1. 9 марта, 12:44
    0
    1. 15x^2+16x+15=0 D = 8^2-15*15 = 64+225=289. X1=-8+17/15=9/15=3/5 X2=-8-17/15=-25/15=-5/3 2. 3x^2=5,7x X (3x-5,7) = 0 X=0 3x=5,7 X=1,9