Решите уравнение

(x-9) в квадрате = (x-3) в квадрате

+1
Ответы (2)
  1. 14 апреля, 00:17
    0
    (х-9-Х+3) (х-9+х-3) = 0

    2 х=12

    х=6
  2. 14 апреля, 01:52
    0
    (х-9) ^2 = (х-3) ^2

    х^2-18 х+81=х^2-6 х+9

    х^2-18 х+81-х^2+6 х-9=0

    72-12 х=0

    -12 х=-72

    х=-72: (-12)

    х=6

    ответ: 6