4 1/6: (1/4x 1 4/15) - 1 5/6-2/3

+2
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 06:16
    0
    1) 4 1/6=25/6 2) 1 4/15=19/15 3) 1/4=0,25 4) 0,25*19/15=19/60 5) 25/6:19/60=250/19 6) 1 5/6=11/6 7) 250/19-11/6=1291/114 8) 1291/114-2/3=405/38=10 25/38