Верно ли равенство а) 3/4=15/20 б) 7:5=77/55 в) 12/18=14:21

+4
Ответы (2)
  1. 14 июля, 00:49
    0
    а) 3/4=15/20 = 3*5/4*5 - верно

    б) 7:5=77/55 = 7*11/5*11 - верно

    в) 12/18=14:21-верно

    2*6/3*6=2/3

    14:21=2*7:3/7=2/3
  2. 14 июля, 02:11
    0
    а) 3/4=0.75,15/20=0.75 да, б) 7/5 = 1.477/55=1.4 да, в12/18=0. (6) 7 14/21=0. (6) 7 да