A) 8/9*3/4 - (5/6-1/4) = б) 3/5+4/5*3/7+6/7=

+5
Ответы (2)
  1. 19 мая, 01:52
    0
    a) 8/9*3/4 - (5/6-1/4) = 24/36 - (10/12-3/12) = 24/36-7/12=24/36-14/36=10/36
  2. 19 мая, 04:50
    0
    А) = 2/3-5/6+1/4 = (8-10+3) / 12=1/12