40: (19 13/17-3 13/17) + (5 3/5-2 4/5) : 7

+2
Ответы (1)
  1. 17 апреля, 02:57
    0
    40: (19 13/17-3 13/17) + (5 3/5-2 4/5) : 7=2,9

    1) 19 13/17-3 13/17=16

    2) 5 3/5-2 4/5=2 4/5

    3) 40:16=2,5

    4) 2 4/5:7=0,4

    5) 2,5+0,4=2,9