4/27*9/16,

5.3/5*1.4/21.

5/24*32,

12/35:2/5,

8.3/4:2.1/3,

15/17:5

+2
Ответы (1)
  1. 9 января, 10:49
    0
    4/27*9/16=3/4

    5.3/5*1.4/21=28/5*25/21=20/3=6 2/3

    5/24*32=5/24*32/1=20.1=20

    12/35:2/5=12/35*5/2=6/7

    8.3/4:2.1/3=35/4*3/7=15/4=3 3/4

    15/17:5=15/17*1/5=3/17