8 3/19 - (6-2 5/19) + 5 11/19

+5
Ответы (1)
  1. 17 декабря, 16:46
    0
    8 3/19 - (6-2 5/19) + 5 11/19=10

    1) 6-2 5/19=114/19-43/19=71/19

    2) 8 3/19-71/19=155/19-71/19=84/19

    3) 84/19+5 11/19=84/19+106/19=190/19=10