3 4/13 x 15 3/41 - 3 4/13 х 2 3/41=

(2 3/4 + 4 1/8) х 1 5/11=

1 2/5 х (1 1/14 - 5/7) =

+4
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 20:41
    0
    (23 / 4 + 41 / 8) * 15 / 11 = 14,82954545

    3 4/13*15 3/41-3 4/13 * 2 3 / 41=43/13*618/41-43/13*85/41=43/13 (618/41-85/41) = 43/13*533/41=43*41/41 = 43

    12 / 5 * (11 / 14 - 5 / 7) = 0,1714285714