0,3+1/3=

0,2+2/3=

0,6-5/9=

2/7+0,25=

1/5+0,52=

0,15-3/20=

1/2+0,36=

1/8+0,525=

+5
Ответы (1)
  1. 28 ноября, 16:25
    0
    0,3+1/3=3/10+1/3 = (9+10) / 30=19/30

    0,2+2/3=2/10+2/3 = (6+12) / 30=18/30=3/5

    0,6-5/9=6/10-5/9 = (54-50) / 90=6/90=1/15

    2/7+0,25=2/7+25/100=2/7+1/4 = (8+7) / 28=15/28

    1/5+0,52=1/5+52/100 = (20+52) / 100=72/100=18/25

    0,15-3/20=15/100-3/20=3/20-3/20=0

    1/2+0,36=1/2+36/100=1/2+9/25 = (25+18) / 50=43/50

    1/8+0,525 = 1/8+525/1000=1/8+21/40 = (5+21) / 40=26/40=13/20