1/2+2/4, 3/4+12/16, 3/4-5/8, 4/15+2/5,2/3-3/5, 3/7-3/8, 5/12+4/9

+1
Ответы (1)
  1. 22 сентября, 12:11
    0
    1/2+2/4=2/4+2/4=1 3/4+12/16=12/16+12/16=24/16=1.5. 3/4-5/8=6/8-5/8=1/8. 4/15+2/5=4/15+6/15=10/15=2/3 2/3-3/5=10/15-9/15=1/15. 3/7-3/8=24/56-21/56=3/56. 5/12+4/9=45/108+48/156=93/156